Buvusio „Dzūkijos vandenų“ direktoriaus kyšininkavimo byla perduota teismui

Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai perdavė Kauno apygardos teismui Specialiųjų tyrimų tarnybos Kauno valdybos pareigūnų tirtą baudžiamąją bylą.

Joje buvęs UAB „Dzūkijos vandenys“ direktorius Rolandas Žakas kaltinamas kyšininkavimu, padėjimu klastoti dokumentus, piktnaudžiavimu bei apgaulingu buhalterinės apskaitos tvarkymu, o inžinerinių tinklų montavimo paslaugas teikiančios įmonės „Inti“ vadovas Eduardas Černulis šioje byloje kaltinamas papirkimu, bendrovės turto iššvaistymu, dokumentų klastojimu ir apgaulingu buhalterinės apskaitos tvarkymu.

Įtariama, kad R. Žakas kaip kyšį gavo – didesnę nei 5 600 Eur vertės – turtinę naudą, t. y. lauko duris, langus, vidaus duris ir jų sudėtines komplektavimo detales, taip pat grindų betonavimo darbus, už kuriuos sumokėjo E. Černulis bendrovės lėšomis, siekdamas R. Žako palankumo vykdant dvi Europos Sąjungos lėšomis finansuojamas sutartis.

Įgytus gaminius ir paslaugas direktorius panaudojo naujai statomam ūkinės paskirties statiniui statyti jo sutuoktinei priklausančioje sodyboje. Taip pat įtariama, kad R. Žakas šiam statiniui statyti pasitelkė 16-a pavaldžių UAB „Dzūkijos vandenys“ darbuotojų, kurie vykdydami jo nurodymus, atliko statybos ir remonto darbus savo darbo metu, naudodami UAB „Dzūkijos vandenys“ darbo ir transporto priemones.

UAB „Dzūkijos vandenys“ 99,88 proc. visų akcijų priklauso Alytaus miesto savivaldybei.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui.

Parengta pagal Specialiųjų tyrimų tarnybos informaciją

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *