Po pasaulį išsibarstę alytiškiai susitiko iškyloje prie Mažosios Dailidės

Po pasaulį išsibarstę alytiškiai ketvirtąjį kartą susitiko gimtajame Alytuje, jau tradiciniu tapusiame Pasaulio alytiškių sambūryje, šiemet pavadintame „Kur bebūčiau aš…“. Jokios formalios aplinkos, įpareigojančių kostiumų ir oficialių kalbų, tiesiog – puikus oras, sėdmaišiai, hamakai, paklotai ir daug šiltų pokalbių… Tokį renginio formatą šiais metais pasirinko sambūrio organizatoriai, pasaulio alytiškius antrąją Alytaus miesto šventės dieną pakvietę į iškylą prie Mažosios Dailidės ežerėlio.

O kokia iškyla be vaišių? Susirinkusieji buvo vaišinami ne tik saldžiais kepiniais, bet ir žurnalisto bei televizijos laidų vedėjo Vytaro Radzevičiaus baravykų sriuba. Jis renginyje pasidalijo įžvalgomis apie dzūkišką kulinarinį paveldą bei pakvietė organizatorius kitąmet Pasaulio alytiškių sambūrį rengti jo sodyboje Varėnos rajone bei pažadėjo paruošti daugiau dzūkiškų patiekalų.

Sveikindamas į gimtąjį miestą trumpam sugrįžusius alytiškius, Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis pabrėžė kiekvieno jų svarbą. „Žmonės, kurie sugrįžta į Alytų iš įvairių pasaulio kampelių, myli ir atstovauja miestą, yra labai svarbūs. Jūs esate tie, kurie galite reprezentuoti jį, pasakyti gražų žodį ir pritraukti investuotojų“, – kalbėjo savivaldybės vadovas.

Už išlaikytą tvirtą ryšį su Alytumi ir miesto vardo garsinimą jis įteikė Alytaus ambasadoriaus pagarbos ženklus bei miesto vėliavas alytiškiams Pauliui Kunčinui, Jolantai Česonis bei broliams Algirdui ir Remigijui Gataveckams.

Sambūrio metu žinomi pasaulio alytiškiai dalijosi savo patirtimis ir istorijomis.

Niujorke gyvenantis kinezitearpeutas Samuelis Tacas papasakojo apie sveiką gyvenseną ir siūlė alytiškiams žaliąsias miesto erdves išnaudoti stiprinant savo sveikatą. „Į jas eikite ne pasivaikščioti, bet vaikščioti dėl sveikatos“, – sakė S. Tacas ir susirinkusiuosius pamokė, kaip reikėtų judėti ir kvėpuoti, kokius pratimus einant atlikti, kad vaikščiojimas teigiamai veiktų sveikatą.

Anot pasaulyje gerai žinomo kineziterapeuto, nėra geresnės terapijos kojoms kaip mirkymas vandenyje ar vaikščiojimas po smėlį, ko prie Mažosios Dailidės ežerėlio tikrai netrūksta. „Alytuje yra geriausios terapijos, kurių net Druskininkuose nerasite“, – tikino charizmatiškasis pasaulio alytiškis.

Tarp Lietuvos ir Belgijos gyvenantis ekonomistas Paulius Kunčinas, kalbėdamas apie Alytaus privalumus, prisiminė savo tėvo Jurgio Kunčino kūrinį „Vaininkas soscinei“, kuriame aprašomas išskirtinis Dzūkijos sostinės gamtos grožis.

P. Kunčinas įsitikinęs, būtent gamta ir tvirta bendruomenė ir yra tie dalykai, kurie skatina ir dėl kurių verta kaskart sugrįžti į gimtąjį Alytų: „Gamta gali padėti sukurti vertę ne tik sau, bet ir ateities kartoms, sukurti tvarų ekonominį modelį. Alytus turi labai gerą perspektyvą, kas liečia sveikatingumo turizmą“.

Prieš penkerius metus Londoną į gimtąjį Alytų iškeitęs plaukų stilistas Ramūnas Čiuplys aplinkinius nustebino savo sprendimu, tačiau pats niekada nesuabejojo tokiu pasirinkimu, esą tai buvo vienas geriausių sprendimų jo gyvenime, o ir pažįstami iki šiol jam pavydi galimybės kiekvieną vasaros dieną po kelis kartus maudytis ežere neišvykus iš miesto.

„Rinkdamasis gyvenimą Alytuje mačiau konkrečią nišą, kurioje save realizavau, – kalbėjo R. Čiuplys, o sakantiems, jog šiame mieste neverta pradėti jokios veiklos, nes žmonės čia neturi pinigų, turi atsakymą: Pravažiuokite dviračiu per gyvenamuosius rajonus, ypač tuos, kuriuose stovi nuosavi namai, ir pamatysite realią situaciją“.

Pasak lietuviško darželio „Obelėlė“ Londone įkūrėjos ir Pasaulio alytiškių ambasadorės Jungtinėje Karalystėje Alvijos Černiauskaitės, Alytus visada buvo kertinis miestas jos širdyje, kurio ji niekada nebuvo pamiršusi. „Nors jau daug metų gyvenu Londone, tačiau visada sugrįždavau į Alytų pasidžiaugti jo žaluma. Kai dabar viskas taip globalu ir vos per kelias valandas tu gali atsidurti bet kurioje šalyje, tai net nesijaučia, kad esi kažkur toli“, – tikino aktyvi pasaulio alytiškė.

Apie savo gyvenimą, kūrybą bei pasiekimus susirinkusiems papasakojo broliai Algirdas ir Remigijus Gataveckai. Anot jų, kiekvienas gali būti kūrėjas, tik svarbu, kad niekas šalia netrukdytų skleistis tai kūrybai, kad ir kokia ji bebūtų.

Maždaug tris valandas trukęs ketvirtasis pasaulio alytiškių susitikimas baigėsi ne tik jau minėta dzūkiška V. Radzevičiaus baravykiene bei skambiomis Pasaulio alytiškių ambasadoriaus Airijoje Dariaus Milerio-Nojaus dainomis, bet ir muziejininko Vilmanto Dunderio pasiūlyta ekskursija po gražiausias Dzūkijos sostinės vietas.

Tai kur susitiksite kitąmet, Pasaulio Alytiškiai?

Panašūs įrašai:
  Prenumeruoti  
Pranešimus apie