Naudoti alytiškių daiktai – ne išmetimui, o mainams

Gyventojams jau nereikia galvoti kur padėti nereikalingus, tačiau naudoti dar tinkamus daiktus. Nuo praeitų metų rudens juos galima palikti stambiagabaričių atliekų aikštelėse įkurtuose mainų paviljonuose, o gyventojai kurie ieško įvairių daiktų tačiau nenori pirkti naujų juos taip pat gali pasiimti nemokamai. Tai – pažangus sprendimas netik taupantiems, bet ir tausojantiems gamtą. Ši paslauga nieko nekainuoja tiek daiktus paliekantiems, tiek norintiems juos pasiimti.

Alytaus regioninis atliekų tvarkymo centras pirmasis Lietuve įkūrė mainų paviljonus, kuriuose gyventojai gali palikti įvairius daiktus, pavyzdžiui, knygas, baldus, drabužius, indus. Čia taip pat bus įrengtos lentynos, kuriose bus galima tvarkingai apžiūrėti daiktus. Paviljonus prižiūri aikštelių darbuotojai, kurie patys atrenka tinkamus naudoti daiktus, o jeigu gyventojas informuoja, kad daiktas yra veikiantis, jis taip pat atsiduria specialioje palapinėje.

„Gyventojai džiaugiasi galimybe mainytis daiktais, nes jiems jų reikia į namus, sodybas ar sodo namelius. Dažniausiai žmonės ieško elektronikos, buitinės technikos, baldų ir medienos“, – pasakoja didelių gabaritų ir kitų atliekų surinkimo aikštelės Alovės gatvėje vadovė.

Alytuje mainų paviljonai įkurti Alovės g. 6B ir Putinų g. 3A. Juose apsilankę Alytaus miesto savivaldybės aplinkos apsaugos skyriaus specialistai rado įvairių daiktų: vaikišką kėdutę ir neįgaliojo vežimėlį, žaislų, sofų, lovų, spintelių, knygų, drabužių, batų, televizorių, elektrinį šildytuvą ir kitų. Putinų gatvėje esančios aikštelės darbuotojai pasakojo, kad pas juos populiariausia mediena, neseniai buvo paimta gryno ąžuolo vaikiška lovytė, gyventojai dažnai pasiima riedučius ar slides.

Takniškių kaime esančiame sąvartyne specialios mainų palapinės dar nėra, tačiau čia statomas išplėstinis mainų punktas, kuriame bus surenkami įvairiausi daiktai. Čia taip pat bus skalbiama, dezinfekuojama ir rūšiuojama tekstilė, bus taisomi smulkaus remonto reikalaujantys baldai ar elektronika, veiks ekspozicinė salė, kurioje gyventojai galės apžiūrėti baldus. Taip pat ateityje mainams tinkami daiktai bus platinami ir internetiniame puslapyje. Mainų punkto statybas planuojama baigti gegužės mėnesį, tačiau dar  kurį laiką bus diegiamos įvairios technologijos.

Alytaus miesto savivaldybės Komunikacijos skyriaus informacija

Panašūs įrašai:
  Prenumeruoti  
Pranešimus apie