Patvirtintas Alytaus miesto biudžetas: ar alytiškiai šiemet gyvens geriau?

Paaiškėjo, kaip šiais metais gyvens Alytaus miestas. Trečiadienį posėdžiavusi savivaldybės taryba patvirtino 2019 metų biudžeto projektą – jį palaikė 22 iš 24 tarybos narių. Gana vieningas tarybos narių balsavimas palydėtas plojimais.

Šių metų Dzūkijos sostinės biudžete – beveik 64,7 mln. eurų. Lyginant su 2018 metų biudžetu, šiųmetis padidėjo 3,6 mln. eurų, o didėjimą lėmė tai, kad pasikeitus įstatymams į jo pajamas įskaičiuojamos lėšos padidėjusiam darbo užmokesčiui.

Biudžeto projektą tarybai pristačiusi savivaldybės Finansų ir investicijų skyriaus vedėja Neringa Rinkevičiūtė pažymėjo, kad įtakos biudžeto dydžiui turintys rodikliai Alytaus mieste ir toliau mažėja, todėl neabejotinai ateityje tai įtakos miesto biudžeto dydį. Pavyzdžiui, praeitais metais 1510 sumažėjo gyventojų skaičius, 175 mažiau ir vaikų, 32 padidėjo pensinio amžiaus žmonių skaičius, šie rodikliai laipsniškai mažėja jau keletą metų iš eilės.

Didžiausia šių metų biudžeto dalis, kaip ir kasmet, teko švietimui – beveik 26,4 mln. Eur: mokykloms – daugiau kaip 14 mln. Eur, darželiams – beveik 10 mln. Eur, neformaliam ugdymui – beveik 2,4 mln. Eur.

Turto valdymui ir plėtrai numatyta 10,4 mln. Eur, savivaldybės veiklai – 7,7 mln. Eur, socialinei apsaugai – 7,1 mln. Eur, infrastruktūrai – 5,4 mln. Eur, kultūrai ir sportui – po maždaug 2,5 mln. Eur, sveikatos apsaugai – daugiau kaip 1,7 mln. Eur, ekonomikos plėtrai – daugiau kaip 500 tūkst. Eur, urbanistikai – 290 tūkst. Eur.

Lyginant su praeitais metais, lėšų biudžete sumažėjo socialinei apsaugai, ekonominei plėtrai ir urbanistinei plėtrai, tačiau didėjo kultūrai, savivaldybės reikmėms ir švietimui. Pasak N. Rinkevičiūtės, šiems pokyčiams bene daugiausiai įtakos turėjo darbo užmokesčio didinimas. Atlyginimai didinami švietimo įstaigų virėjoms, auklėtojų bei mokytojų padėjėjams, kultūros ir socialiniams darbuotojams.

Neįgaliųjų įdarbinimui per Užimtumo didinimo programą šių metų biudžeto projekte numatyta 50 tūkst. Eur, lėšų numatyta asmeninio asistento ir socialinio taksi paslaugoms teikti, socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektams finansuoti.

Biudžete numatytos lėšos ir papildomam apšvietimui mieste įrengti, Alytaus kultūros ir komunikacijos centro pastato rekonstrukcijai, Ulonų ir Santaikos gatvių rekonstrukcijos projekto parengimui, Ulonų, Santaikos ir Pulko bei Pulko, Gardino ir Rūtų gatvių žiedinių sankryžų įrengimo darbų pradžiai.

260 tūkst. Eur skirta automobilių stovėjimo aikštelių, įvažiavimų ir šaligatvių įrengimo ir remonto darbams, virš 80 tūkst. Eur ketinama skirti elektromobilių įkrovimo stotelėms įrengti, 25 tūkst. Eur – kolumbariumui Klevų gatvėje.

Panašūs įrašai:
  Prenumeruoti  
Pranešimus apie