Alytiškių iniciatyvos sugrįžta: laukiama idėjų miestui

Alytiškių iniciatyvos sugrįžta ir kviečia gyventojus iki 2019 metų sausio 6 d. teikti idėjas ir pasiūlymus, kaip gerinti Alytaus viešąsias erdves, kuriomis galėtų naudotis visi miesto gyventojai ir svečiai.

Alytus – pirmasis Lietuvos miestas, kurio gyventojai patys gali nuspręsti, ko reikia miestui. Kiekvienas gyventojas nuo 16 metų, deklaravęs savo gyvenamąją vietą mieste, gali teikti idėjas ir balsuoti.

Šią vasarą įvyko pirmasis alytiškių iniciatyvų konkursas, jis sulaukė didelio miestiečių susidomėjimo. Buvo pateiktos 22 iniciatyvos, iš jų 15 dalyvavo balsavime.

Didžiųjų projektų kategorijoje laimėjo iniciatyva – „Miesto sodo koncertinė erdvė“, mažųjų – „Dainų slėnis – gyvas“. Mažosios kategorijos projektas atsiras dar iki šių metų pabaigos – Dainų slėnyje bus įrengti suoliukai ir laisvalaikio infrastruktūros elementai; didysis projektas – koncertinė Miesto sodo erdvė – įgyvendinta kitais metais.

Alytiškiai kviečiami būti aktyvius ir teikti naujus pasiūlymus, kaip pagerinti miesto viešąsias erdves. Galbūt turite minčių, kas galėtų atsirasti Jaunimo parke, Dailidžių ežerėlių teritorijoje ar kitur? Tuomet pildykite paraiškos formą ir ją atneškite į savivaldybę.

Pildant paraišką reikia nurodyti asmens duomenis, projekto pavadinimą, vietą ir trumpą idėjos aprašą, preliminarią sumą, nuotrauką ar brėžinį (jei yra) ir bent 15 idėją palaikančių alytiškių parašų.

Savivaldybės tarybai pritarus, kitiems metams bus skiriama iki 25 tūkst. eurų mažos vertės projektams ir iki 150 tūkst. didelės vertės projektams įgyvendinti. Tai puiki galimybė balsavimo būdu išsirinkti tai, kas svarbiausia miestui. Iniciatyvos bus 100 proc. finansuojamos iš savivaldybės biudžeto lėšų.

Projektų idėjų pasiūlymai su teisingai užpildyta paraiškos forma priimami Alytaus miesto savivaldybės administracijos priimamajame ir el. p. info@alytus.lt

Alytaus miesto savivaldybės informacija

Parašykite komentarą