Alytaus rajono mokyklose – fizinį vaikų aktyvumą skatinančios pertraukos

Jau ne vieneri metai sveikatos specialistai akcentuoja, kad vaikai yra fiziškai per mažai aktyvūs, mat daugėja tokių  ligų, kaip nutukimas ir kitos medžiagų apykaitos ligos, jungiamojo audinio ir skeleto – raumenų sistemos sutrikimai, kurie susiję su fizine nejudra.

Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pradėjo vykdyti Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis bendrai finansuojamą projektą „Sveikos gyvensenos skatinimas Alytaus rajone“. Projekto vykdytojai, įgyvendindami projektą, Alytaus rajono gimnazijose diegs aktyvios pertraukos koncepciją.

Kaip pasakojo sveikatos biuro direktorė Dalia Kitavičienė, aktyvios pertraukos – bandymas mokiniams pasiūlyti alternatyvų požiūrį į pertraukas tarp pamokų, kuris būtų patrauklus siūlomomis veiklomis ir potyriais ir prisidėtų prie fizinio aktyvumo didėjimo.

Dalyvauti pirmose aktyviose pertraukose buvo pakviesti mažiausi mokyklų bendruomenių nariai, kurie vienų pertraukų metu rungėsi smagiose estafetėse, kitų – įveikinėjo komandines užduotis, o po valgymo pertraukėlės ir pasyvesnes kūrybiškumą bei loginį mąstymą skatinančias užduotis.

Vyresnių klasių mokiniai netrukus bus pakviesti į kiek sudėtingesnius, daugiau komandinio darbo ir sutelktumo reikalaujančius užsiėmimus ir iššūkius.

Biuro vadovė akcentavo, kad pagrindinė mintis ir siekis – įpročio pertraukų metu veikti, bet ne pasyviai sėdėti, formavimas. Mokyklose dirbantys visuomenės sveikatos priežiūros specialistai bus aprūpinti įvairiais žaidimais ir priemonėmis, kurios leis pertraukas padaryti aktyviomis ir patraukliomis. Pradžioje pertraukas ves sveikatos priežiūros specialistai, tačiau vėlesniuose etapuose tikimasi, jog aktyvių pertraukų „užkratas“ riedės savaime ir priemonių, žaidimų ir veiklų nebereiks siūlyti – atsiras įprotis pertraukas leisti aktyviai.

Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuro informacija

Panašūs įrašai:
  Prenumeruoti  
Pranešimus apie