Alytiškis iškovojo Pasaulio karpių žūklės čempionato auksą

Alytiškis Deividas Sabonis iškovojo auksą Pasaulio karpių žūklės čempionate, vykusiame spalio 3–6 dienomis prie Serbijos sostinės Belgrado esančiame Savos ežere. Jis tapo šios sporto šakos čempionu asmeninėje įskaitoje drauge su kauniečiu Rimantu Kiču.

Sidabras atiteko Ukrainos atstovams, bronza – Didžiosios Britanijos duetui. Jau 20-ajame Pasaulio karpių žūklės čempionate dalyvavo 27 šalių pasiuntiniai – 81 komanda, 162 karpininkai. Varžybos vyko tris paras be pertraukos.

Dalyvius stebino tai, kad ežere buvo labai mažai karpių, todėl komandų žūklė nesisekė – apie 60 komandų nepagavo nė vieno karpio. Pasaulinio lygio varžybose tai retas reiškinys.

Lietuvių laimėjimas yra reikšmingas, nes pavyko įveikti ne vieną tituluotą, gerai žinomą Ukrainos, Anglijos, Kroatijos, JAV, Serbijos, Rusijos, Belgijos, PAR, Slovėnijos, Graikijos sportininką ir galiausiai parvežti į Lietuvą auksą. Mūsiškis D. Sabonio ir R. Kičo duetas sugavo net 13 karpių. Asmeninėje įskaitoje iki šiandien aukščiausias lietuvių pasiekimas buvo 2014 m. užimta ketvirtoji vieta.

Lietuvos karpininkų rinktinėje, kuriai vadovauja Lietuvos karpininkų asociacijos prezidentas Tomas Būdas – 11 sportininkų. Komandinėje įskaitoje čempionate pirmieji buvo Ukrainos rinktinės nariai, antri – kroatai, treti – britai, o lietuviai, nusileidę JAV ir Belgijos ekipoms – šeštoje vietoje.

D. Sabonio ir R. Kičo duetas susibūrė 2018 m. po atrankos varžybų, nulėmusių kandidatus į šalies karpininkų rinktinę.

Lietuvos karpių žūklės čempionato metu paaiškėja rinktinės sudėtis, tai suteikia galimybę parodyti savo gebėjimus ne tik patyrusiems, bet naujokams. Jei naujokas iškovoja galimybę tapti rinktinės nariu, jam suteikiama galimybė į savo duetą pasikviesti patyrusį žveją.

Lietuvos čempionato debiutantas alytiškis D. Sabonis, asociacijos „Dzūkijos amūras“ vadovas, po šalies čempionate jo komandos laimėtos trečios vietos, pasikvietė R. Kičą – jis 2017 m. pasaulio čempionate Vengrijoje su G. Puzinausku asmeninėje įskaitoje iškovojo penktąją vietą. Tokiu būdu atsirado šaunus, naujas auksinis duetas.

D. Sabonis pasakoja, kad teko gerai apgalvoti, kaip pritraukti karpius, pavyko pasirinkti jauką. Vyrai išsamiai išnagrinėjo žvejybos sektorių, pasitelkę batimetrinį žemėlapį, todėl po ilgų ieškojimų pavyko rasti, kuria sektoriaus dalimi plaukia karpiai – sėkmingiausia vieta nuo kranto buvo nutolusi apie 40–80 metrų… Masalą pateikus bent kelis metrus pro šalį, kibimo sulaukti nepavykdavo. Įsitikinta, kad žūklėje net vienas metras gali būti lemtingas!

Alytaus miesto savivaldybės Viešųjų ir užsienio ryšių skyriaus informacija

  Prenumeruoti  
Pranešimus apie