„KG Group“ Alytaus rajone veikiančio paukštyno rekonstrukcijai skirs 900 tūkst. eurų

Vienai didžiausių maisto pramonės įmonių grupių Baltijos šalyse „KG Group“ priklausantis Domantonių paukštynas investuos 900 tūkst. eurų vienai iš aštuonių, savo turimų, paukštidžių atnaujinti. Projektui, kurį ketinama baigti 2020 metais, skirta 400 tūkst. eurų parama pagal Lietuvos kaimo plėtros programą.

„KG Group“ priklausančiame Domantonių paukštyne šiuo metu veikia septynios, 1970-aisiais statytos, paukštidės. Dvi iš jų buvo renovuotos ir aprūpintos inovatyviomis paukščių auginimą bei gyvenimo sąlygas užtikrinančiomis technologijomis 2015 metais, kitos – prieš dešimtmetį. Aštuntąją, šiuo metu nenaudojamą, paukštidę planuojama nugriauti, vietoje jos pastatant visiškai naują, šiuolaikinę su įdiegtomis inovatyviomis ir tvariomis technologijomis.

„Gyvūnų gerovė ir paukštienos kokybė yra esminės mūsų strategijos dedamosios. Lietuvoje užauginta paukštiena yra pamėgta vartotojų. Ši investicija sustiprins „KG Group“ lyderystę ir garantuos darbo vietas Alytaus rajone gyvenantiems darbuotojams“, – sako „KG Group“ paukštininkystės verslo vykdomasis direktorius Darius Gudačiauskas.

Planuojama, vietoje nugriautos senosios 1400 kvadr. metrų ploto paukštidės pastatyti naują, 2100 kvadr. metrų pastatą, kuriame bus galima auginti iki 40 000 viščiukų broilerių, taip 18 proc. padidinant bendrą Domantonių paukštyno išauginamų viščiukų kiekį. Diegiamos inovatyvios paukščių auginimo technologijos taip pat pagerins gyvūnų laikymo sąlygas, leis geriau kontroliuoti produkcijos kokybę, didins veiklos efektyvumą.

„Būdami didžiausiu paukštienos gamintoju Baltijos šalyse, esame įsipareigoję savo paukštynuose diegti tik pažangiausias technologijas, užtikrinti paukštynų modernizaciją, energijos išteklių taupymą, gerinti darbo sąlygas įmonės darbuotojams, kelti viso paukštininkystės sektoriaus veiklos kokybės standartus ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje bei Estijoje“,- sakė Domantonių paukštyną valdančios „KG Group“ valdybos pirmininkas Tautvydas Barštys.

Moderniai paukštidei įrengti bus įsigyjamos specialiai „KG Group“ suprojektuotos, vieno iš pasaulinės  paukštininkystės technologijų lyderių centralizuotai valdomos šildymo, ventiliacijos, klimato valdymo ir apšvietimo, taip pat lesinimo ir vandens tiekimo sistemos. Įsigyta moderniausia technika padės užtikrinti paukščių auginimo gerovės reikalavimus ir efektyviai naudoti energijos išteklius, mažins paukščių ligų riziką.

Numatomi įsigyti grūdų bokštai, dėl technologinių savo savybių padės išlaikyti aukštą pašarų kokybę. „KG Group“ gaminami visaverčiai paukščių lesalai yra vienas iš svarbiausių veiksnių, lemiantis paukščių mėsos kokybę. „KG Group“ priklausantys paukštynai pirmieji iš didžiųjų Lietuvos paukščių augintojų vartotojams pasiūlė lietuvišką, be antibiotikų užaugintą vištieną.

Projektą planuojama baigti 2020 metais.

„KG Group“ informacija

„KG Group“ archyvo nuotr.

Parašykite komentarą