Magnetinio rezonanso tomografo įsigijimą stabdo politinės intrigos

Alytiškių taip laukiamo magnetinio rezonanso tomografo pirkimo procedūrai einant į pabaigą, vėl atsiranda nepatenkintų šiuo pirkimu. Savivaldybės žiniomis, Vyriausybės atstovo tarnybą pasiekė miesto tarybos nario A. Jaruševičiaus skundas.

„Visada buvo nenorinčių pirkti naują įrangą ligoninei. Alytiškiai magnetinio rezonanso tomografu būtų galėję naudotis jau nuo šių metų pradžios“, – teigia Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Valė Gibienė. –

Dar pernai rugpjūčio mėnesio tarybos posėdyje svarstant klausimą dėl naujo magnetinio rezonanso tomografo įsigijimo, tarybos narys J. Krasnickas pateikė alternatyvą dėl lėšų skyrimo įrangos remontui. Tokiu būdu buvo sustabdytas naujos įrangos pirkimas ir pradėtas remontas, nors jau tada buvo akivaizdu, kad remontuoti senąją įrangą yra neefektyvu. Liūdna, kad taip reikalinga įranga tapo politikų įrankiu“.

Magnetinio rezonanso tomografu kasmet atliekama apie 5 tūkst. tyrimų, kurie yra labai reikšmingi onkologinių ligų profilaktikai. Pasak Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės direktoriaus Artūro Vasiliausko, senasis magnetinio  rezonanso tomografas naudojamas jau 10 metų.

Praėjusiais metais, sugedus savivaldybei priklausančiam magnetinio rezonanso tomografui, Alytaus miesto savivaldybės taryba jo remontui  skyrė beveik 46 tūkst. eurų, o kol jis buvo taisomas, ligoninės pacientai važinėjo tirtis į kitus miestus ir tai tebedaro iki šiol.

Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninė yra didžiausia Alytaus regiono sveikatos įstaiga. Magnetinio rezonanso tomografas ligoninės medikams būtinas darbo įrankis, jis padeda tiksliau ir greičiau nustatyti diagnozę sveikatos problemų turintiems pacientams. Ar  alytiškiams  tyrimai nauju magnetinio rezonanso tomografu bus atliekami dar šiemet, turėtų paaiškėti iki spalio pabaigos.

Alytaus miesto savivaldybės Viešųjų ir užsienio ryšių skyriaus informacija

Parašykite komentarą