Alytuje varžėsi pajėgiausi ir talentingiausi Lietuvos lankininkai

Alytuje praūžė dar viena šaudymo iš lanko šventė. Praeitą savaitgalį vyko net dvejos varžybos, sutraukusius geriausius šalies lankininkus.

Daugiau nei 50 lankininkų varžėsi atvirosiose Alytaus šaudymo iš lanko pirmenybėse.

Vyrų olimpinių lankų grupėje triumfavo Dovydas Bagdanavičius (LSK). Jis atrankoje su 552 taškais buvo vos dešimtas, tačiau atkrintamosiose varžybose nugalėjo visus keturis varžos. Finale 6:2 buvo įveiktas kitas LSK atstovas Adrianas Kovalevskis. Trečiąją poziciją užėmė Dalius Mačernius. Jis mažajame finale 6:5 nugalėjo Adamą Kovalevskį.

Moterų olimpinių lankų varžybose vyko intriguojanti kova tarp dviejų perspektyvų Alytaus „ASRC-Žaliojo lanko“ sportininkių Paulinos Ramanauskaitės bei Kristinos Abramaitytės. Atrankoje P. Ramanauskaitė surinko 537 taškus, o K. Abramaitytė – 533.

Pusfinalyje P. Ramanauskaitė 6:2 nugalėjo Margaritą Butiakovą, o K. Abramaitytė 7:1 pranoko dar vieną „ASRC-Žaliojo lanko“ sportininkę Vitaliją Balčiūnaitę. Finale šįkart pranašesnė buvo P. Ramanauskaitė. Ji 6:0 įveikė K. Abramaitytę.

„Nugalėti niekada nėra lengva. Šaudant reikia gero tiek fizinio, tiek psichologinio pasirengimo. Jeigu nėra nors vieno iš jų, tai pergalė yra beveik nepasiekiama. Manau, kad pergalę lėmė įdėtas darbas dar prieš varžybas bei, žinoma, pastangos jų metu. Konkurencija man visada padeda tobulėti. Ji sužadina norą laimėti ir parodyti geresnį rezultatą visose varžybose. Noras atsirevanšuoti būna gana retai, nes džiaugiuosi, jeigu prizines vietas užima kiti klubo nariai“, – įspūdžiais dalijosi P. Ramanauskaitė.

Ten pat Alytuje vyko ir Lietuvos jaunučių ir sporto vilčių žaidynių šaudymo iš lanko varžybos.

Jaunučių merginų olimpinių lankų grupėje triumfavo kaunietė Julija Paškevičiūtė. Ji finale 6:0 nugalėjo jaunąją uteniškę Viltę Fiodorovaitę. Pastaroji atrankoje surinko 641 tašką ir buvo pirma.

Akistatoje dėl trečiosios vietos Greta Šermušenkaitė 6:2 įveikė Eveliną Vizbaraitę. Komandinių varžybų finale „SM Gaja“ 6:0 nugalėjo Utenos lankininkų klubą.

Paprastų lankų varžybose tarp merginų nugalėjo Elzė Večkytė. Ji finale 6:0 nepaliko didesnių vilčių Eimantei Šlaičiūnaitei. Trečiąją vietą užėmė Agnė Kuznecova.

Vaikinų finale Ąžuolas Juozapas Šlapikas 6:2 nugalėjo Kristupą Kurminą. Bronzos medaliu tenkinosi Nikita Oleinikovas. Komandinėse paprastų lankų varžybose nugalėjo Lankininkų sporto klubo (LSK) vaikinai ir merginos.

Vaikinų skriemulinių lankų varžybose pirmoji vieta atiteko Jonui Grigaravičiui.