Pasieniečiams įkliuvo du kontrabandines cigaretes gabenę alytiškiai

Varėnos rajone pasieniečiams su įkalčiais įkliuvo du kontrabandinių rūkalų nešikai. Cigarečių krovinį miške aptiko vokiečių aviganiai Varis ir Joris.

Antradienį Varėnos pasienio rinktinės Kabelių užkardos, Specialiosios paskirties komandos ir Kriminalinės žvalgybos skyriaus pasieniečiai ties Varėnos rajono Musteikos kaimu pastebėjo du įtartinus asmenis su ryšuliais. Nešikai nuo valstybės sienos ėjo į Lietuvos gilumą.

Į pagalbą pasitelkus du Aleksandro Barausko užkardos pasieniečius kinologus su tarnybiniais šunimis buvo sulaikyti 23 ir 26 metų Alytaus gyventojai. Netoliese rastas ir 1991 m. pagamintas automobilis „BMW 320“, kuriuo abu vyrai atvyko į pasienio ruožą.

Vietovę tikrinę vokiečių aviganiai Varis ir Joris už maždaug kilometro nuo transporto priemonės aptiko keturis ryšulius, apvyniotus juoda polietileno plėvele. Paaiškėjo, kad juose buvo 3 tūkst. pakelių cigarečių „Minsk Capital“. Rūkalai pažymėti baltarusiškomis banderolėmis.

Varėnos pasienio rinktinės pareigūnai pradėjo administracinę teiseną dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką. Už tai kontrabandininkams gresia baudos nuo 4 tūkst. iki 6 tūkst. eurų.

23-ejų alytiškiui, kuris pasienio ruože neturėjo privalomų asmens dokumentų, dar gresia įspėjimas ar bauda už Pasienio teisinio režimo taisyklių pažeidimą.

Cigaretės ir automobilis saugomi Kabelių pasienio užkardoje. Abu vyrai privalės atvykti į teismą. Jie po apklausos paleisti.

VSAT Varėnos pasienio rinktinės informacija

Parašykite komentarą