Riešinių parodoje Seime ir Varėnos rajono auksarankių darbai

Dar 2017-ųjų vasarą nuskambėjo kvietimas dalyvauti Lietuvos nepriklausomybės 100-mečiui skirtame riešinių konkurse „Mano Lietuva“. Konkursas turėjo keletą paprastų sąlygų: riešinės turi būti tik megztos, nertos arba veltos iš vilnos, pagrindas – lietuviškos trispalvės spalvos, o visi raštai, jeigu tik jie bus daromi, privalo būti liaudies motyvais. Graži riešinių konkurso idėja kilo VšĮ „Kapolė“ direktorei, raidos ir ugdymo psichologei Sonatai Švabauskienei.

Konkurse dalyvavo trys Varėnos rajono atstovės: Aurelija Blažulionienė ir Danutė Blažulionienė iš Valkininkų bei Danutė Matuizienė iš Matuizų. Didžiuojamės, kad visos jos pateko tarp 16-os konkurso laureačių, o dalyvavo jame daug moterų iš įvairiausių Lietuvos kampelių. Sausio 25-ąją vykome į LR Seimą, kur buvo pristatyta konkurso ekspozicija bei apdovanotos laureatės.

Parodos atidaryme dalyvavo konkurso globėjas Seimo narys Andrius Palionis, žodį tarė Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė. Renginį atidarė Prienų „Žiburio“ gimnazistų bei Jiezno moksleivių bendras muzikinis teatralizuotas pasirodymas, o užbaigė ir labai stiprų įspūdį visiems paliko Kauno kurčiųjų reabilitacijos centro imituojamosios dainos kolektyvas „Skambanti tyla“.

Na, o kovo 15-29 d. konkurso darbai bus eksponuojami ir Varėnoje, tad juos įvertinti galėsite ir jūs!

Varėnos kultūros centro vyr. specialistė kinui ir parodoms Miglita Kašėtienė

Parašykite komentarą