Tyrimo rezultatai: Alytuje sparčiai mažėja kliūčių verslui

„Citadele“ bankas antrus metus iš eilės inicijuoja tyrimą „Verslo kliūčių žemėlapis 2017“. Jo metu savo nuomonę apie verslo aplinką išsakė per 500 smulkių ir vidutinių įmonių, 33 regioninės verslo asociacijos, visų 60 savivaldybių administracijų atstovai. Sudarant žemėlapį remtasi ir statistiniais duomenimis apie ūkio subjektų veiklą.

Kaip rodo Verslo kliūčių žemėlapio tyrimas, Alytaus miestas pateko tarp savivaldybių, pasiekusių didžiausią progresą per šiuos metus. Iš 41 vietos pernai šiemet jis pakilo į 20 vietą iš visų šalies savivaldybių. Tyrimo duomenimis, verslo laisvės indeksas Alytaus mieste siekia 99 proc. Lietuvos vidurkio, kai pernai jis siekė vos 73 proc. vidurkio.

Kas lėmė tokį Alytaus šuolį?

Pirmiausia, Alytaus mieste pernai sparčiau nei bendrai Lietuvoje išaugo mažų ir vidutinių įmonių skaičius. Šių metų pradžioje Alytuje veikė 1295 mažos ir vidutinės įmonės – 65 įmonėmis daugiau nei prieš metus. Pagal įmonių skaičių, tenkantį 1000 šalies gyventojų, Alytus užima 10 vietą iš visų 60 Lietuvos savivaldybių.

Antra, šiais metais, palyginti su pernai, Alytaus verslininkai ir verslininkų asociacijos geriau įvertino regione vyraujančią verslo aplinką. 15 proc. viso Alytaus regiono verslininkų nuomone, verslo aplinka regione yra gera. Priešingai mano kiek mažiau – 12 proc. įmonių, o likusios verslo aplinką vertina vidutiniškai.

Be to, beveik ketvirtadalis Alytaus apskrities įmonių mano, kad regiono savivaldybės ir kitos viešojo sektoriaus institucijos padeda spręsti smulkiam verslui kylančias problemas. Tai – daugiau nei vidutiniškai visoje Lietuvoje. Alytaus miestas yra 20 vietoje, Alytaus rajonas – 26 vietoje, Lazdijai – 41oje, o Varėna – 47-toje.

Alytaus mieste įmonių steigimas ir darbo vietų kūrimas skatinamas šiais būdais:

  • lengvatos investuotojams – atleidimas nuo žemės nuomos mokesčio;
  • parama statantiems ar rekonstruojantiems pramonines patalpas – dalinis nuomos mokesčio kompensavimas;
  • parama jaunimui, kuriančiam smulkųjį verslą;
  • parama, steigiantiems įmonę, kuriantiems  naujas darbo vietas ir įdarbinantiems jaunimą.

Alytaus pramonės parko plėtrai skatinti pastaruoju metu skiriamas išskirtinis dėmesys: gerinama infrastruktūra bei projektuojamas naujas gamybinis pastatas, kurį investuotojas galės statyti iš karto, pasirašęs investicijų sutartį.

Alytaus miesto savivaldybės informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *