„Akvilės“ lygoje – alytiškių triumfas

Praėjusį sezoną „Akvilės” lygos finaliniame ketverte 4-ąją vietą užėmusi Alytaus „RKL-GUT.LT” šiemet užlipo ant aukščiausio nugalėtojų pakylos laiptelio.
Kristinos Grižienės auklėtinės Alytuje vykusio finalinio ketverto finale 61:53 (22:8, 10:20, 26:11, 3:14) įveikė Vilniaus „Svajos” krepšininkes.
Alytiškėms atiteko 3 tūkst. eurų vertės kuponas, o antroje vietoje likusi „Svaja” laimėjo 1500 eurų čekį.
Finalinio ketverto naudingiausia žaidėja pripažinta Karolina Kazočiūnatė. Finale ji pelnė 22 taškus (10/12 baudos), atkovojo 7 kamuolius, išprovokavo 7 pražangas bei surinko 22 naudingumo balus.
Pusfinalyje krepšininkė įmetė 19 taškų (7/8 dvit.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus bei surinko 30 naudingumo balų.
Alytaus komanda rungtynių pradžioje pakartojo pusfinalio rungtynių scenarijų – nuo pirmų sekundžių pabėgo į priekį ir susikrovė 14 taškų persvarą (16:2). Identiškas skirtumas tarp komandų buvo ir po pirmojo ketvirčio (22:8).
Antrąjį kėlinį „Svaja” pradėjo atkarpa 15:6 ir priartėjo iki 5 taškų skirtumo (23:28). Po dviejų kėlinių skirtumas tarp komandų ištirpo iki 4 taškų – 28:32.
Trečiajame kėlinyje „RKL-GUT.LT” susigrąžino dviženklį pranašumą. Šeimininkės spurtavo 5:0 ir įgijo 11 taškų persvarą (44:33). Kėlinio pabaigoje alytiškės surengė dar vieną spurtą 11:2 ir prieš paskutines 10 minučių jau pirmavo 19 taškų pranašumu (58:39).
Lemiamo kėlinio metu alytiškės išlaikė saugų atstumą ir pirmenybėse triumfavo 61:53.
Antrąjį sezoną gyvuojančios „Akvilės” lygos finale ir vėl triumfavo finalinio ketverto šeimininkė. Praėjusį sezoną nugalėtojų taurę Kaune į viršų kėlė vietos KM „Aisčiai”.
Pirmajame „Akvilės” lygos sezone „RKL-GUT.LT” pateko į finalinį ketvertą, tačiau užėmė paskutinę – ketvirtąją – vietą. Tuo metu „Svaja” antrus metus iš eilės užėmė antrąją vietą.